Wycena mebli kuchennych

Data:

Kuchnia jest sercem każdego domu, dlatego tak ważne jest, aby była funkcjonalna i cieszyła nas pięknym wyglądem. Wycena mebli kuchennych online dostarcza nam niezbędnych narzędzi aby samodzielnie, w prosty sposób ustalić wstępny koszt naszych mebli. Cena mebli kuchennych na wymiar wynika głównie z wielkości mebli, których potrzebujemy oraz materiału wykonania. Prosty proces kalkulacyjny pomoże w wyborze materiałów dostosowanych do naszych możliwości finansowych.

Wycena mebli kuchennych zaczyna się od trzech podstawowych czynników:

Wycena mebli kuchennych online

Zabudowa dolna, tutaj podajemy szerokość i wysokość mebli zabudowy dolnej oraz wybieramy interesujący nas rodzaj frontów . Standardowa wysokość wynosi 86 cm, jednak według uznania może być ustalona indywidualnie.

Zabudowa górna jest wyceniana w ten sam sposób co dolna. Standardowa wysokość wynosi 72 cm, ale również możemy ją ustalić indywidualnie.

Zabudowa wysoka to element sięgający od podstawy do górnej krawędzi szafek. Standardowa wysokość wynosi 218 cm, jednak powinniśmy dopasować ją do reszty zabudowy, ponieważ wymiar ten zależy głównie od wysokości, na jakiej umieścimy zabudowę górną.

Jak wybrać odpowiednie fronty?

Fronty różnią się od siebie głównie materiałem wykonania. Dostępne opcje to lite drewno, akryl oraz różne rodzaje płyt MDF i najtańsza płyta MFC. W kalkulacji widzimy dużą różnicę cen, jednak wpływ na to ma ich jakość i wytrzymałość. Wybór litego drewna zapewni nam żywotność naszych mebli i piękny wygląd przez bardzo długi czas. Ze względu na nasze środki finansowe możemy zdecydować się na najtańsze rozwiązania, jednak warunki panujące w kuchni mogą wpłynąć na ich strukturę i w szybkim tempie pogorszyć ich wygląd. Fronty są ważnym elementem wpływającym najbardziej na wizualność i czystość zaplecza kuchennego, więc ich dobór powinien być decyzją skrupulatnie przemyślaną.

Dodatkowe opcje:

Po ustaleniu najważniejszych parametrów związanych z wyceną mebli kuchennych, przychodzi czas na wybór opcji dodatkowych. Mają one wpływ głównie na funkcjonalność oraz komfort korzystania z mebli. Mamy możliwość skorzystania z rożnego typu innowacji, ale również z tradycyjnych wersji, które obniżą koszty.

Pierwszą możliwością wyboru są widoczne elementy korpusów takie jak widoczne boki, cokoły itp. Elementy te powinny być wykonane z materiałów takich jak fronty aby całość zabudowy wyglądała estetycznie, wartość podajemy w przeliczeniu na m2 pamiętając o podaniu wartości ułamkowej po kropce.

Zawiasy z cichym domykaniem. System zawiasów posiada specjalne hamulce BLUMOTION, który gwarantuje nam delikatne i ciche zamknięcie niezależnie od tego ile ważą nasze fronty. Mamy możliwość wyboru zawiasów pomiędzy firmą Blum, która jest wiodącym potentatem w produkcji okuć meblowych, lub zamiennikami innych firm które w codziennym użytkowaniu spełniają tą samą funkcję lecz ich żywotność może być krótsza. Aby obliczyć koszt zawiasów należy podać ilość kompletów na jeden front, innymi słowy ilość frontów.

Szuflady z cichym domykiem. Podobnie do zawiasów działa system zamykania szuflad, który powoduje hamowanie szuflady i ciche zamknięcie jej bez zbędnego trzaskania. W tym przypadku również mamy możliwość wyboru pomiędzy wiodącym producentem lub zamiennikami innych firm, do wyliczenia ceny wystarczy podać ilość szuflad.

Podnośniki do klap zabudowy górnej firmy Blum Aventos. Wybór podnośnika zależy od naszych potrzeb, ale również wybranych frontów, dlatego warto poznać ich funkcjonowanie poprzez przedstawione filmy. Dla potrzeb wyceny wystarczy podać ilość poszczególnych systemów.

Aventos HK – podstawowy system dla niewielkich frontów otwieranych do góry

Awentos HL – system pozwala na otworzenie frontu równoległe do korpusu ponad szafkę.

Aventos HS – podnoszony jednoczęściowy front uchyla się do góry ponad szafkę.

Aventos HF – system podnosi do góry składany dwuczęściowy front zapewniając doskonały dostęp do wnętrza szafki.

Systemy cargo. Są świetnym rozwiązaniem w przypadku małych przestrzeni kuchennych, ale również idealne do przechowywania wielu rzeczy. Kosze wysuwane są na specjalnych szynach zwiększając komfort użytkowania, ponieważ dzięki temu inteligentnemu systemowi skończymy z szukaniem i grzebaniem w szafkach, co często grozi bałaganem. Cargo idealnie pomoże nam w utrzymaniu porządku. Zarówno dla cargo do zabudowy dolnej jak i wysokiej powinniśmy wybrać firmę oraz podać ilość systemów

Mechanizm do szafki narożnej. Sprawdza się w przypadku zagospodarowania szafek narożnych, które często stanowią dla klientów problem, ponieważ dotarcie do ich wnętrza jest mało praktyczne. Wystarczy podać ilość poszczególnych systemów

System „Le Mans” lub „Magic Corner” działa on w podobny sposób jak Cargo, wysuwa całą zawartość narożnej szafki, umożliwiając łatwy dostęp do najodleglejszych jej zakamarków. 

Innym rozwiązaniem do szafki narożnej może być „karuzela” Jest to system z dwiema obrotowymi półkami które doskonale zagospodarowują nam przestrzeń w szafce.

Ekran szklany Lacobelle. Między dolną a górną zabudową możemy umieścić szklany ekran. Szkło może być koloru jednolitego, możemy również skorzystać w wielu gotowych grafik lub dostarczyć swoje zdjęcie które zostanie wydrukowane na szkle. Dzięki temu rozwiązaniu cała kuchnia zyska niepowtarzalny wygląd, a szklana powłoka zabezpieczy przed nieestetycznymi zabrudzeniami wywołanymi przygotowywaniem potraw. Wystarczy kawałek papieru i płynu do szyb, a nasz szklany ekran będzie zawsze błyszczał. W formularzu wybieramy z listy kolor jednolity lub grafika oraz podajemy ilość w m2 pamiętając o podaniu wartości ułamkowej po kropce.

Oświetlenie Led. Jest elementem niestandardowym, ale wprowadza nieziemski klimat, a spędzanie czasu w kuchni staje się jeszcze przyjemniejsze. Mamy możliwość wyboru pomiędzy oświetleniem pod-szafkowym, przypodłogowym oraz wewnątrz szafkowym. Oświetlenie z energooszczędnymi żarówkami Led doda naszym meblom nowoczesności.

Transport i montaż. Wycena transportu ustalana jest na podstawie zamieszkania klienta. Wykonane meble są transportowane przez pracowników firmy, następnie montowane w domu klienta według ustalonego projektu. Koszty transportu oraz montażu zostaną wyliczone po podaniu odległości w km od siedziby firmy Stolmeo.

Oczywiście wycena mebli kuchennych to wiele więcej czynników i opcji dodatkowych, których niestety nie sposób wszystkich wymienić w formularzu. O ile samą wycenę mebli kuchennych należy traktować jedynie informacyjnie, to jednak daje nam dosyć dokładny obraz kosztów naszej przyszłej zabudowy kuchennej.

Ta strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Akceptuję